Temizle
kapat
Online İşlemler
Temizle
kapat

Bilgilendirme

Yeni Standart Bağlantı Hattı Bedeli Geri Ödemesi Hakkında

Değerli Müşterimiz

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 26.04.2018 tarih 7815-4 sayılı, 13.12.2018 tarih 8255-16 sayılı, 17.01.2019 tarihli 8384-1 sayılı, 04.04.2019 tarih 8531-2 sayılı ve 21.11.2019 tarih 8947-5/6 sayılı Kurul Kararları ve diğer talimatları çerçevesinde; şirketimizce 30.03.2013 – 01.06.2017 tarihleri arasındaki dönem için Yeni Standart Bağlantı Hattı yatırımlarını yapan/finanse eden hak sahiplerine geri ödeme süreci başlatılmıştır. 

30.03.2013 ile 01.06.2017 tarihleri arasında ”Yeni Standart Bağlantı Hattı” yatırımını yapan/finanse eden kişilere geri ödeme yapılacaktır. Şirketimiz tarafından yapılacak geri ödemelerde yatırım yaptığını veya yatırımı finanse ettiğini belgelendiren kişi hak sahibi olarak kabul edilecektir. Bu kapsamda; Yeni Standart Bağlantı Hattının tesis edilmesi karşılığında belirli bir bedeli ödemeyi üstlenen ve o girişim için parasını koyan gerçek veya tüzel kişi hak sahibi olarak kabul edilmekte olup geri ödemeler yalnızca bu tanım kapsamına giren kişilere yapılacaktır.

Geri ödemeler için şirketimizin https://www.baskentedas.com.tr internet sayfasında yer alan “Yasal Bildirimler” başlığı altındaki “Yeni Standart Bağlantı Hattı Bedeli Geri Ödemeleri” bölümünden “Yeni Standart Bağlantı Hatları İçin Yapılacak Geri Ödeme Başvurusu” seçeneği seçilerek açılan ekranda tesisat numaranız ile başvuru yapabilir ve gerekli tüm belgeleri yükleyerek şirketimize iletebilirsiniz.

Başvuru sırasında internet sayfamız üzerinden sisteme yüklemeniz gereken belgeler yazımızın ekinde yer almaktadır (EK-Belgeler).

Yatırımı yapan/finanse eden olmanız ve bunu geçerli ve doğru evrak asılları ile kanıtlamanız halinde geri ödemeye hak kazanacağınızı belirtmek isteriz.

Başvurunuzun sonucunu internet sayfamızdaki “Yasal Bildirimler” başlığı altındaki “Yeni Standart Bağlantı Hattı Bedeli Geri Ödemeleri” bölümünden “Yeni Standart Bağlantı Hatları Geri Ödeme Başvuru Sonucu Sorgulama” seçeneği seçilerek açılan ekran üzerinden öğrenebilirsiniz.

Başvurunuzun onaylanması halinde bilgilendirme başvuru esnasında paylaşmış olduğunuz mail adresi ve telefon numarasına gönderilecek olup takip etmeniz gereken sürece ilişkin bilgiler sorgu ekranından tarafınıza sunulacaktır

Gerekmesi halinde, konuya ilişkin sorularınızı 186 Çağrı Merkezi üzerinden iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,

EK-Belgeler

Başvuru sırasında https://www.baskentedas.com.tr internet sayfasında yer alan “Yasal Bildirimler” başlığı altındaki “Yeni Standart Bağlantı Hattı Bedeli Geri Ödemeleri” bölümünden “Yeni Standart Bağlantı Hatları İçin Yapılacak Geri Ödeme Başvurusu” seçeneği seçilerek açılan ekranda yapacağınız başvuru sırasında sisteme yüklemeniz gereken belgeler:

A. Yeni Standart Bağlantı Hattı Geri Ödemesi için:

i. Yapı türünün Yapı Kullanma İzin Belgesine tabi yapı olması halinde;
  • 1Yapı Kullanma İzin Belgesinin Ön Yüzü
  • 2Müteahhitle Yapı veya Arsa Sahibi Arasında İmzalanan Noter Onaylı İnşaat Sözleşmesi
  • 3*(Varsa) Zemin Tahrip Belgesi
ii. Yapı türünün İmar Kanunu uyarınca köy ve civarı yerleşik alanlarda olması halinde;
  • 1
    Yapının inşası için Yeni Standart Bağlantı Hattı işlerini de kapsayan müteahhitlik hizmeti alınmışsa, Müteahhitle Yapı veya Arsa Sahibi Arasında İmzalanan Noter Onaylı İnşaat Sözleşmesi
    Yapının inşası için Yeni Standart Bağlantı Hattı işlerini de kapsayan müteahhitlik hizmeti alınmamışsa, Yapı veya Arsa Sahibiyle Elektrikçi Arasında İmzalanan Sözleşme
  • 2Muhtardan alınan Yapı İzni Yazısının Ön Yüzü
  • 3*(Varsa) Zemin Tahrip Belgesi

*Zemin Tahrip Belgesi zorunlu evrak değildir. Elektrik işlerini kapsayan Zemin Tahrip Belgeniz varsa yüklemeniz, yoksa yüklemeden devam etmeniz gerekmektedir.

Yükleniyor

yükleniyor