Temizle
kapat
Online İşlemler
Temizle
kapat

Haber ve Duyuru Detay

28 Şubat 2017

YENİ ÇAĞRI MERKEZİMİZ AÇILDI!

Enerjisa Adana'da, elektrik dağıtım faaliyeti gösterdiği 14 ilde yaşayan 20 milyon kişiye hizmet edecek yeni bir çağrı merkezi açtı.

Enerjisa’nın Adana’daki yeni çağrı merkezini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve AB Bakanı Ömer Çelik açtı.

Türkiye’nin Enerjisi Enerjisa müşteri odaklı yatırımlarına devam ediyor. Adana’da hizmete açılan yeni çağrı merkezi ile Enerjisa, müşterilerine çok daha hızlı hizmet sağlayarak, müşteri memnuniyetini arttıracak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul, Sabanci Holding Enerji Grup Başkanı ve Enerjisa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Göçmen, Enerjisa CEO’su Kıvanç Zaimler, Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar ve Enerjisa Satış Şirketleri Genel Müdürü Hüseyin Çağlar tarafından açılışı gerçekleştirilen çağrı merkezi 300 kişiye istihdam sağlayacak. AYEDAŞ, Başkent ve Toroslar elektrik dağıtım bölgelerinde 14 ilde elektrik dağıtım hizmeti sağlayan Enerjisa’nın yeni açtığı çağrı merkeziyle çağrı cevaplama oranını %95’e çıkarması, müşteri temsilcisine bağlanma süresini ise 45 saniyenin altına düşürmesi hedefleniyor. Müşteri tercihlerini önceliklendirerek yeni hizmet kanalları yaratan Enerjisa’nın, bu kapsamda hayata geçirdiği IOS ve Android işletim sistemli mobil uygulamasıyla, 14 ildeki müşterileri arıza kaydı oluşturabiliyor ve planlı kesintiler hakkında detaylı bilgi alabiliyorlar. Bunun yanı sıra Enerjisa, yeni geliştirdiği SMS bilgilendirme hizmeti ile de planlı kesintileri müşterilerinin cep telefonlarına mesaj yoluyla iletiyor. Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı ve Enerjisa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Göçmen, açılış töreninde gerçekleştirdiği konuşmada Enerjisa’nın Türkiye’ye ve enerji sektörüne yaptığı yatırımları anlattı. Türkiye’ye hizmet için yola çıktık, yatırımlarımıza devam edeceğiz. Elektrik dağıtım sektöründe gerçekleştirilen özelleştirme sürecinin müşteriye sağladığı faydaya dikkat çeken Göçmen, Adana’nın da içinde bulunduğu Toroslar Elektrik Dağıtım Bölgesi’nin, Enerjisa’nın iş planlarında öncelikli olduğunu belirtti. Göçmen: “Toroslar Bölgesini devraldığımız 2013 yılından 2015 sonuna kadar yaklaşık 900 milyon TL yatırım yaptık. Bu, kamu dönemindeki önceki 3 yılın yaklaşık 3 katı. 2013 yılında %15’in üzerinde olan kayıp-kaçak oranını, Suriyeli mültecilerdeki artıştan kaynaklı operasyonel zorluklara rağmen 2015 yılında %12,5’a indirdik. Hız kesmeden devam ediyoruz, 2016-2020 döneminde Toroslar bölgesinde bugünkü fiyatlarla yaklaşık 1,8 milyar TL dağıtım yatırımı yapacağız.” dedi. Enerjisa önümüzdeki dönemde Rize’de bir yeni çağrı merkezi daha açacak.

Yükleniyor

yükleniyor