Temizle
kapat
Online İşlemler
Temizle
kapat

Haber ve Duyuru Detay

10 Ocak 2015

BAŞKENT EDAŞ’TAN ZONGULDAK İLİNE KIŞA HAZIRLIK BAKIMI

Başkent EDAŞ'ın Zonguldak şehir merkezi ve ilçelerinde yaptığı bakım ve yatırım çalışmaları ile elektrik şebekesi artık daha sağlıklı.

Zonguldak ilinde son 5,5 ayda yapılan bakım çalışmalarında 735 dağıtım kutusu, 277 dağıtım merkezi, 14.300 adet aydınlatma armatürü kontrolden geçerken, 29.915 adet sayacın değişimi sağlandı. Ayrıca 2880 km uzunluğunda AG-YG hatta bakım yapıldı.

Zonguldak Daha Aydınlık

Zonguldak genelinde yapılan çalışma kapsamında ekonomik ömrünü dolduran 455 adet aydınlatma ekipmanı yenileriyle değiştirilirken, henüz ekonomik ömrünü doldurmamış, kullanılır durumda olan fakat dış etkenler sebebiyle arızalanan aydınlatma armatürleri de bakım ve onarımdan geçirildi. Yapılan bakım çalışmaları sayesinde Zonguldak'a daha verimli bir aydınlatma sistemi sağlanmış oldu.

Zonguldak İline 24 Milyon TL Yatırım

Bakım çalışmalarının yanı sıra Başkent EDAŞ, yerel paydaşları ve şebekenin ihtiyaçlarını dikkate alarak yatırımlarına devam ediyor. Bu yatırımlar sayesinde bölgedeki yeni enerji talepleri karşılanıyor, şebeke yenileme ve iyileştirme çalışmaları yapılıyor.

Başkent EDAŞ, 2015 yılında Zonguldak genelinde elektrik şebekesine yapılacak yatırım geçtiğimiz yıla oranla %30 artış göstererek 18,5 milyon TL'ye ulaşacak. Bu yatırımlarla toplam 47 farklı noktada iyileştirme sağlanacak.

​ 

Yükleniyor

yükleniyor