Temizle
kapat
Online İşlemler
Temizle
kapat

Haber ve Duyuru Detay

02 Ekim 2015

BAŞKENT EDAŞ’TAN KASTAMONU'YA KIŞA HAZIRLIK BAKIMI

Başkent EDAŞ'ın Kastamonu şehir merkezi ve ilçelerinde yaptığı bakım ve yatırım çalışmaları ile elektrik şebekesi artık daha sağlıklı.

Kastamonu ilinde son 5 ayda yapılan bakım çalışmalarında 1091 adet dağıtım kutusu, 120 adet dağıtım merkezi, 23.371 adet sayacın değişimi ve kontrolü, 4500 adet aydınlatma armatürü kontrolden geçerken, 3762 km uzunluğunda hatta bakım yapıldı.

Kastamonu Daha Aydınlık

Kastamonu genelinde yapılan çalışma kapsamında ekonomik ömrünü dolduran 7000 adet aydınlatma ekipmanı yenileriyle değiştirilirken, henüz ekonomik ömrünü doldurmamış, kullanılır durumda olan fakat dış etkenler sebebiyle arızalanan aydınlatma armatürlerini de bakım ve onarımdan geçirildi. Yapılan bakım çalışmaları sayesinde Kastamonu'ya verimli bir aydınlatma sistemi sağlanmış oldu.

Kastamonu'ya 22,5 Milyon TL Yatırım

Bakım çalışmalarının yanı sıra Başkent EDAŞ, yerel paydaşları ve şebekenin ihtiyaçlarını dikkate alarak yatırımlarına devam ediyor. Bu yatırımlar sayesinde bölgedeki yeni enerji talepleri karşılanıyor, şebeke yenileme ve iyileştirme çalışmaları yapılıyor.

Başkent EDAŞ, 2015 yılında Kastamonu genelinde elektrik şebekesine yapılacak yatırım geçtiğimiz yıla oranla %22 artış göstererek 22,5 milyon TL'ye ulaşacak. Bu yatırımlarla toplam 67 farklı noktada iyileştirme sağlanacak.​​

Yükleniyor

yükleniyor