Temizle
kapat
Online İşlemler
Temizle
kapat

Haber ve Duyuru Detay

31 Aralık 2016

BAŞKENT EDAŞ’TAN ANKARA’YA AYDINLATMA BAKIMI

ANKARA DAHA AYDINLIK

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., müşterilerine daha kaliteli hizmetler sunmak hedefiyle, mevcut aydınlatma sistemlerinde bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

Başkent EDAŞ, 5 ay boyunca Ankara merkezinde elektrik şebekesinin daha sağlıklı ve modern bir yapıya kavuşması için yürüttüğü bakım, onarım ve yatırım çalışmalarını sürdürdü. 

Eskişehir Yolu, Turgut Özal Bulvarı, İrfan Baştuğ Caddesi, Kuzey Ankara Tünel bölgesi, İstanbul Yolu, Samsun Yolu, Konya Yolu ve Ankara'nın diğer bölgelerinde yapılan çalışma kapsamında ekonomik ömrünü dolduran aydınlatma ekipmanlarını yenileriyle değiştirirken, henüz ekonomik ömrünü doldurmamış, kullanılır durumda olan fakat dış etkenler sebebiyle arızalanan aydınlatma armatürlerini de bakım ve onarımdan geçirdi. Yapılan bakım çalışmaları sayesinde Ankara'ya verimli bir aydınlatma sistemi sağlanmış oldu.

 • 3,2 milyon müşteriye hizmet veren Başkent EDAŞ'ın 5 ay boyunca yürüttüğü projede;
  • 1.987 adet armatür ekonomik ömrünü tamamladığı için yenilendi.
  • 9.403 adet armatür yanar hale getirildi.
  • 265 mahalleye, 138 cadde ve bulvara bakım yapıldı.
  • Perakende satış sözleşmesi veya ikili anlaşma olmaksızın dağıtım sistemine müdahale ederek elektrik enerjisi tüketmesi,
  • Dış etkenler sebebiyle hasar gören 841 kablo onarımı gerçekleştirildi.

Başkent EDAŞ, 2015 yılında da sorumluluk bölgesinin genelinde yaptığı yatırımlar ve operasyonel iyileştirmeleri hayata geçirmeye ve bu hizmetleri müşterileriyle paylaşmaya devam ediyor.

Yükleniyor

yükleniyor